שלום כיתה א'

 

ילדינו הקטנים, כבר עולים לכיתה א', איך שהזמן טס לו....
הילדים הקטנים שלנו שרק לא מזמן שיחקו בגן, עולים שלב בחיים, שבוא הם הופכים לתלמידים.
עלינו ההורים לדאוג שלילד שלנו יהיו את כל הכלים הדרושים ללמידה - קניית ילקוט, מחברות, תלבושת בית ספר ועוד ועוד.
בנוסף לכל, דבר שהוא מאוד הכרחי וחשוב הוא להתאים את חדר הילדים, לחדר התואם ל"תלמיד" וליצור סביבת למידה נוחה ושינוי אופי החדר לבוגר יותר, מחדר של ילד בגן לחדר של תלמיד.

לפניכם מספר נקודות חשובות שיעזרו לכם לערוך את השינויים הדרושים לחדר התואם לתלמיד:

פינת עבודה

כאשר הילד שלנו עולה לכיתה א', נצטרך לדאוג לכך שהילד יכין את מטלותיו בחדרו, בסביבה שקטה ורגועה. לכן, עלינו לדאוג לפינת עבודה - שולחן עבודה וכיסא.

שולחן הכתיבה - על השולחן להיות יציב, רחב ועמוק מספיק, כדי שהילד יוכל להניח על שולחן את כל המחברות הצבעים והעפרונות ועוד עזרים בהם ישתמש, וצריך לדאוג לכך שעדיין יהיה לילד מקום לביצוע המטלות. בנוסף אם מונח על השולחן גם מחשב, צריך לוודא שיש מקום על השולחן.

כיסא - דבר חשוב שצריך לבדוק כאשר קונים כיסא הוא, התאמת גובה הכיסא לשולחן, כך שמשענות הכיסא לא יתנגשו בשולחן. ההמלצה שלנו שבעת רכישת כיסא, תגיעו לחנות עם הילד כדי שיוכל לשבת על הכיסא, ולבדוק האם הכיסא נוח לו ומתאים לו.
דבר נוסף שעלינו לבדוק הוא שמשענת הגב תומכת בגב באופן מלא ושכפות הרגליים מגיעות לרצפה.

שיטות אחסון

בעת עליית הילד לכיתה א', הילד מצטייד בילקוט, ספרים, חוברות, קלסרים, כלי כתיבה ועוד ציוד רב ללימודים. כל אלה צריכים מקום בחדר, ושיהיו נגישים ובולטים לעיניו של הילד.
מגירות שולחן הן פתרון אחסון מעולה לכלי כתיבה וציוד שהילד לא משתמש בו ביום יום.
את המחברות הספרים והחוברות בהן משתשמש הילד באופן יומיומי, עדיף למקם גלוי לעין, דבר שיעזור ויקל על סידור הילקוט. תליית מדפים על הקיר בקרבת השולחן או הצבת כוננית שתתאים לאחסון ספרי הלימוד ואפילו גם לאחסון אביזרים אחרים של הילד, יתרמו רבות לתלמיד החדש בסדר ובארגון חפציו.

שמירה על הסדר בחדר

על מנת שנשמור על הסדר בחדרי הילדים, עלינו להקל על הילד בארגון חפציו, כך שידע איפה כל דבר נמצא וכך זה יקל על הילד בהתארגנותו בבוקר לבית הספר.
לבית הספר שלא כמו בגן הילדים האיחור הוא דבר שלא אפשרי. ארגון ארון הבגדים למשל יכול לעזור בזירוז ההתארגנות בבוקר. תלבושת בית הספר ובגדי היום יום יהיו במקום קבוע בארון שניראה לעין ושנגיש לילד, שימוש במגירות פנימיות או קופסאות מפלסטיק לאחסון יעזרו לסדר פריטים בארון (גרביים, בגדי ספורט, וכו').לעיצוב חדרי ילדים חשיבות רבה, במיוחד כאשר הילד עולה לכיתה א', שינוי החדר ועיצובו מחדש גורם לילד להרגיש את השינוי המהותי וההתפתחותי שהוא עובר - המעבר מגן הילדים לתלמיד בבית הספר מן המניין.

שלום כיתה א'

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים