חדרי ילדים – על עיצוב מקורי של חדרים לילדות

כל ילד הוא ייחודי ושונה. גם תאומים זהים לא זהים אחד לשני ברגשות שלהם ובאישיות שלהם. כל ילד זקוק ליכולת לבטא את הייחוד האישי שלו ולמקום בו הוא יוכל לצמוח ולהתפתח. חדר הילדים הוא מקום המרכזי בחיים של כל ילד וכל ילדה. עיצוב מקורי של חדרי ילדים יכול לאפשר לילדים להרגיש בטוחים יותר בעצמם ובסביבת המגורים שלהם. 

עיצוב מקורי של חדרים לילדות לא כולל בהכרח צביעה של החדר בצבע סגול או בצבעים ורודים. עיצוב מקורי של חדר לילדה יכול לכלול שילוב של מוטיבים שהילדה אוהבת בין עם מדובר בפיות או בפרפרים או אפילו בכדורים פורחים או חיות. כאשר מעצבים את חדר לילדה כדאי לשלב אותה בתהליך העיצוב ולאפשר לה לעצב את החדר כפי שהיא אוהבת אותו ובצורה ואופן שיהיה לה נוח ונעים לגור בו.

חדרי ילדים – על עיצוב מקורי לחדרים של בנים

חדרי ילדים הם המקום בו ילדים מבלים את מירב זמנם בבית כאשר הם לא בבית הספר. עיצוב מקורי של חדרים של בנים צריך להתאים למה שהם אוהבים ולתחביבים שלהם. אם הילדים אוהבים למשל לאסוף אבנים או בולים אפשר לעצב את החדר בהשראת האוספים שלהם. עיצוב חדר של בנים יכול להיות גם עם מוטיבים שונים של עץ או של מתכת. ניתן לעצב את החדר גם עם הרבה מאוד צעצועים או דברים שבנים אוהבים כמו מטוסים, מכוניות, דינוזאורים, חיות, מכבי אש או ספורט על כל סוגיו (כדורגל, כדורסל, טניס, גלישה, פינג פונג ועוד...).

חדרי ילדים – למה חשוב לעצב את החדר לפי אופי הילד?

כאשר מעצבים חדרי ילדים חשוב לעצב את החדר לפי האופי של הילד. עיצוב של חדר לילד בעל אופי מופנם יהיה שונה מעיצוב של חדר לילד בעל אופי פתוח ומוחצן. חשוב שהעיצוב של החדר יתאים לילד ושהילד (או הילדה) ירגיש בו בנוח מאוד וחופשי להיות מי שהוא באמת.
חדר ילדים המעוצב לפי אופיו של הילד, יגרום לכך שהילד ירגיש חיבור לחדר ויאהב לשהות בו.
 

במהלך העיצוב של החדר חשוב לשים לב איזה רהיטים מומלץ שיהיו בו. כך למשל בחדרי ילדים כדאי שתהיה גם מיטה נוספת (למקרה שהילד רוצה לארח חברים למסיבת פיג'מות) וגם שולחן כתיבה עליו הילד יוכל להכין שיעורי בית. עוד חשוב לוודא שבחדר יהיו וילונות וגם כיסא נוח. ברוב חדרי הילדים יש גם ארוניות לספרים ולצעצועים. חשוב לתכנן את החדר כך שהצבת הרהיטים תתאים לגדול ולמבנה של החלל שלו. 

 

חדרי ילדים – על עיצוב מקורי של חדרים לילדות

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים