חדרי ילדים – למה כדאי לעצב חדרי ילדים בצבעים חמים?

גידול ילדים זה משימה מאתגרת מאוד. כל הורה שמגדל את הילדים שלו רוצה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. כהורים אנחנו נדרשים לדאוג לתחושת הביטחון והרווחה האישית של ילדנו. עלינו לדאוג שהבית שלנו יהיה מקום חם ואוהב בו הם יוכלו לצמוח ולהתפתח לכדי עצמאות אישית. 

חלק חשוב מעצמאותו של כל ילד הוא החדר בו הוא גר. ילד שיש לו חדר אישי יכול ליהנות מפרטיות רבה יותר. עיצוב חדרי ילדים דורש מצד אחד את הידע של ההורה המבוגר ומצד שני התחשבות ברצונות ובצרכים של הילד. הצבעים שהכי מתאימים לקירות של חדר ילדים הם צבעים חמים כמו ורוד, אדום או צהוב. צבעים אלו יכולים להפוך את החדר למקום מוגן ונעים שכיף לשחק וללכת לישון בו.
 
בגדול, חלל בצבעים בהירים נותן תחושת מרחב וגודל, בעוד שחלל כהה יוצר אשליה של צפיפות ולעיתים אפילו מחנק. אם החלטתם על לבן או שמנת כרקע לכל החדר, דעו שכל שאר הצבעים יבלטו עוד יותר על הרקע הבהיר. סמיכות של שני צבעים משלימים מגלגל הצבעים תגרום לאשליה של ריצוד (למשל- וילון ירוק עם נקודות אדומות או להפך), צבעים חמים (חום, אדום, כתום) יראו כאילו הם קרובים יותר ואילו צבעים קרים (תכלת, כחול, ירקרק) יראו מתרחקים.

חדרי ילדים – למה חשוב שבכל חדר ילדים יהיו יחידות אחסון?

עיצוב של חדרי ילדים דורש תכנון נכון של החלל. כל חדר של כל ילד מהווה את המקום בו הוא חי ומפתח את עולמו האישי. כל ילד צריך שיהיו בחדר שלו כמה שיותר יחידות אחסון. יחידות האחסון יכולות להפוך את החדר של הילד שלנו למקום בו הוא יכול לאחסן את הזיכרונות האישיים שלו, את הצעצועים שלו ואת האוספים השונים שיש לו. יחידות אחסון אלו יכולות להיות מקום אחסון טוב לספרים, בגדים או עבודות יצירה.

חדרי ילדים – למה חשוב שבכל חדר ילדים יהיה שולחן כתיבה?

עוד פריט שחשוב להקפיד שיהיה בכל חדר ילדים הוא שולחן כתיבה. ילדים זקוקים לשולחן כתיבה בחדר שלהם כי עליו הם יכולים להכין שיעורי בית. על השולחן ניתן למקם מחשב אישי בו הילדים יוכלו לשחק ולהכין עבודות לבית הספר. על השולחן הילדים יוכלו גם לצייר ולעסוק בעבודות יצירה שונות כמו גזירה והדבקה של ניירות. 

חשוב להתאים את גובה השולחן לגובה הילד. עוד חשוב לוודא שליד השולחן יהיה כיסא בעל משענת אורתופדית שתשמור על הגב של הילד מפני כאבי גב ותתמוך בעמוד השדרה של הילד שצומח. בעיצוב של החדר בכללותו חשוב להתאים בין כל המרכיבים השונים בחדר מהצבע של הקירות ועד המיקום של יחידות האחסון ושולחן הכתיבה. כדאי לא להעמיס את חדר הילדים בהרבה מאוד פריטי ריהוט ולהשאיר בו גם חלל ריק בו הילדים יוכלו לשחק בבובות או בכדור ופשוט להיות ילדים – כי ילדים צריכים מרחב ותחושה של חופש. 
חדרי ילדים – למה כדאי לעצב חדרי ילדים בצבעים חמים?

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים