חדרי ילדים – למה חשוב להשקיע בעיצוב של חדרי ילדים?


ילדים זקוקים למרחב ולתחושה של חיים בשביל לגדול. חדר ילדים שמעוצב בצורה יפה מאוד ומאוד מאורת יכול לאפשר לכל ילד לפרוח ולהתפתח מבחינה רגשית ומחשבתית. כאשר מעצבים חדרי ילדים חשוב לעצב אותם בצורה יצירתית שמתאימה לגיל הילד. עיצוב של חדר של ילד בן 5 יהיה שונה מעיצוב של חדר של ילד בן 10. עיצוב החדר צריך להתאים לאופי של הילד וגם לצרכים שלו. ילדים שכבר הולכים לבית הספר צריכים שיהיה להם מקום בחדר שלהם לעשות שיעורי בית, לארח חברים וגם לישון טוב בלילה. ברוב חדרי הילדים יש מיטה, כנונית ספרים, ארון בגדים, ארון לצעצועים וגם שולחן כתיבה.

איזה סוג עיצוב מתאים לחדרי ילדים?

יש הרבה סוגים שונים של עיצוב. כאשר מעצבים חדר ילדים צריך להתאים את העיצוב למין הילד (עיצוב של חדר של ילדה יהיה שונה מעיצוב של חדר של ילד) וגם לצבעים שיש בחדר. ניתן לעצב חדרי ילדים בצבעים חמים מאוד כמו אדום, ורוד או צהוב. ניתן לצבוע חדרי ילדים גם בצבעים "קרים" יותר כמו סגול, תכלת, כחול, ירוק או טורקיז. ניתן לעצב את החדר בצורה נוסטלגית או בצורה פשוטה מאוד – כמו החדרים שהיו פעם בשנות השישים או השבעים. ניתן לעצב את החדר גם בסגנון של סדרת טלוויזיה אהובה או בסגנון של מוטיב מסוים כמו סמי הכבאי, פרפרים, כוכבים, ים או ברביות.

איך עיצוב חדרי ילדים יכול להשפיע על ההישגים הלימודיים שלהם?

העיצוב של חדרי ילדים יכול להשפיע מאוד על ההישגים הלימודים שלהם. כאשר ילד מרגיש בנוח בחדר שלו יכול להיות לו קל יותר להתרכז בהכנת שיעורי הבית שלו. ילדים אשר יש להם בעיות קשב וריכוז צריכים שהחדר שלהם יהיה מעוצב בצורה שלא תגרה אותם יתר על המידה ותפריע להם להתרכז. 

כאשר בחדר יש יותר מדי צבעים ובלאגן אז לכל ילד ובמיוחד לילד שיש לו לקויות למידה או בעיות קשב וריכוז יהיה קשה ללמוד ולהתרכז בלימודים שלו. כאשר חדר הילדים מסודר ויש בו סדר והרמוניה אז לילד יכול להיות מקום שקט ונעים להכין בו שיעורי בית. בכל חדר ילדים צריכה להיות פינה בה הילדים יוכלו ללמוד, לצייר או לקרוא ספרים. פינה זו צריכה לכלול שולחן נוח ומאור היטב וגם כיסא נוח ואורתופדי שלא יפגע בהתפתחות הגב של הילד.


חדרי ילדים – למה חשוב להשקיע בעיצוב של חדרי ילדים?

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים