חדרי ילדים - טיפים לעיצוב החדר

שטיחים לילדים

לעתים אין צורך לעצב מחדש את חדר הילדים כדי להעניק לו מראה צבעוני וחדשני.
שטיחים צבעוניים בחדרי השינה של הילדים מהווים תוספת מיידית של צבע, ועל פי רוב דורשת תקציב נמוך למדי. כיום ניתן למצוא שטיחים בהדפסים מיוחדים, כמו דמות שהילד מעריץ או ציור צבעוני של נושא מתחומי העניין של הילד. ניתן למצוא כיום דוגמאות של כוכבי לכת למתעניינים באסטרונומיה, מפות כבישים, דמויות אהובות, ואינספור דוגמאות. השטיח מסייע גם בקביעת הצבעים שיובילו את התמה המרכזית של עיצוב החדר. במידה וחדר השינה של הילדים מהווה גם את חדר המשחקים, קיים יתרון נוסף בהוספת שטיח לחדר זה. שטיח תוחם על גבי הרצפה מרחב שבו נעים לשבת ולבלות. על פי רוב, הדבר יוביל לכך שהילד משחק באזור מסוים בחדר, והצעצועים שלו נמצאים על גבי השטיח. הדבר מסייע לארגון החדר ולתחימת אזורים המשחקים.


אחסון נכון

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב חדרי ילדים, הוא האחסון.
הצעצועים והחפצים של הילד חייבים להיות מאוחסנים בצורה שתאפשר שליפה מהירה מהמדף או מהארון, וכן החזרה פשוטה. הדבר יסייע לילד להשתמש בחפצים מבלי להיות זקוק לעזרת מבוגר, ויותר מכך – יאפשר לו ללמוד את החשיבות של שמירה על סדר בשטח הפרטי שלו מגיל מוקדם.


ניצול נכון של שטח החדר

מיקום מקומות האחסון חשוב מאוד בחדרי הילדים. ראשית, חשוב כי החפצים שבשימוש יהיו נגישים עבור הילד, ואף בגובה העיניים שלו ומטה. אין טעם בחללי אחסון ארוכים, ומומלץ יותר לאחסן בכוורות עם תאים קצרים יחסית, כדי למנוע ערימות משחקים שקשה יהיה לגשת אליהם. על אף שחשוב להעניק לילד גישה מלאה לכל החפצים, אל להורים לוותר בקלות על אזורים גבוהים יותר בחדר. מומלץ למקם מדפים גבוהים יותר באזורים גבוהים יותר לאורך קירות החדר, על מנת להניח בשטח אחסון זה אביזרים אשר כבר אינם בשימוש.
בנוסף צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים ספריה או ארון, את המקום והגודל שהם יתפסו משטח החדר, לכן כדאי לדעת מראש את המידות הרצויות של החדר.

חדרי ילדים - טיפים לעיצוב החדר

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים