חשיבות התכנון של חדרי ילדים

כמעט לכולנו יצא להיתקל בחדר ילדים מעוצב שפשוט גרם לנו להישאר עם הפה פתוח למשך מספר שניות מרוב התפעלות. העניין הוא, שכאשר מגיע הזמן לעצב חדר עבור הילדים הפרטיים שלנו, פתאום אולי נמצא את עצמנו קצת מפקפקים לגבי היכולות שלנו לעצב חדר כל כך מרשים כמו החדר ההוא, או שנהפוך קטני אמונה ולא נאמין שהתקציב שלנו אכן יספיק בכדי ליצור את חדר הילדים האידאלי. אבל אולי אם נאמין בעצמנו קצת יותר ובנוסף נגלה יצירתיות ומוכנות להשקיע בתכנון חדר הילדים, אנו עתידים בסופו של דבר ליהנות מחדר אשר עונה על כל הציפיות ואף יותר מזה. וזה יכול לקרות, גם במקרים בהם התקציב שלנו אינו גבוה באופן מיוחד.

בכדי שחדר הילדים יהיה מעוצב בצורה משביעת רצון, פונקציונאלי, בטיחותי ונעים - קיימת חשיבות גבוהה להשקיע זמן ומחשבה בהליך התכנוני של חדרי ילדים. התכנון צריך להיות מעמיק ולקחת בחשבון גם את הפרטים הקטנים ביותר. במידה ועולים קשיים במהלך התכנון, כדאי לשקול ולהסתייע במעצב פנים מקצועי אשר יוכל לסייע בהליך התכנוני של אותו החדר.


על מה יש לשים דגש בהליך התכנון?

חדרי ילדים מהווים ברוב המקרים, את החדרים המושקעים ביותר בבית. כל ההורים רוצים להעניק לילדיהם את הטוב ביותר וכחלק מכך לדאוג שהחדר יהווה סביבה בטיחותית ונעימה עבור הילד.


מהסיבה הזאת, בעת תכנון חדר הילדים חשוב לשים דגש על פרמטרים רבים ומגוונים, בין היתר: אילו פרטי ריהוט לרכוש והיכן להציב אותם? מה הגוונים והצבעים אשר ישלטו בחדר? אילו ווילונות ושטיחים לקנות? איזו תאורה תהיה בחדר? אילו סוגי פתרונות אחסון לרכוש ומה לאחסן בכל אחד מהם? ועוד. אם מדובר בחדר אשר מיועד לילדים הנמצאים בגיל בו יש להם כבר דעה משלהם – ההמלצה היא לשתף אותם בהליך תכנון החדר.


יישום התכנון בפועל

תכנון מקדים של חדרי ילדים, יהפוך את תהליך עיצוב החדר למסודר ואיכותי. ככל שהתכנון המקדים יהיה מעמיק יותר, כך יעלו באופן משמעותי הסיכויים שהתוצאה הסופית תענה על כל הציפיות. מהסיבה הזאת, כדאי לנהל רישום של כל פרטי התכנון ולציין נקודות חשובות. בהמשך, כדאי גם לעשות סקר מחירים, לחשוב היכן להציב כל פריט, וכדומה.


בשלב הבא, ניתן יהיה ליישם את התכנון בפועל, על ידי מעבר על הרישום שבוצע בשלב התכנון – מה שייעל את התהליך וימנע מצבים בהם הליך העיצוב יתארך בגלל דברים שנשכחו.


חשיבות התכנון של חדרי ילדים

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים