חדר נוער מעוצב

זה קורה בערך בשלב בין בית הספר היסודי לבין חטיבת הביניים, מתישהו באיזור הזמן הזה הילד שלכם הופך לנער, או הילדה לנערה. אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של הגיל הזההוא המרדנות, הניסיון להיפטר ממה שאפיין את הילד עד אותו היום.

אותו הדבר בדיוק אפשר לומר גם על חדר נוער מעוצב. זהו ניסיון להיפטר מהילדותיות בחדר הילדים ולעבור לשלב בוגר יותר. כאשר אתם, ההורים, ניגשים לשלב של שידרוג חדר הילדים לשלב הבא, חדר נוער, עליכם לשים לב למספר דברים מאד חשובים.

הדבר הכי חשוב כאשר רוצים לבנות חדר נוער מעוצב שמתאים לטעמו של הילד, הוא לתכנן את העיצוב ביחד עם הילד שלכם. אם תנסו לעשות שינוי בחדר בעצמכם כהפתעה, יכול להיות שלא תצליחו להביא לידי ביטוי את הדברים שהילד רוצה ותפספסו את עיקר השינוי שהילד שלכם התכוון אליו.

דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב בתכנון חדר נוער מעוצב הוא היפטרות מפריטים בעלי אלמנטים ילדותיים מדי, זוהי בדיוק הסיבה שבגללה אתם עובדים על חדר נוער מעוצב, אתם רוצים להפריד בין הילד לנער.

חשוב מאד, שתשימו לב לצבעים שעליהם אתם מבססים את את החדר. אחד המרכיבים החשובים ביותר המפרידים בין חדר ילדים מעוצב לחדר נוער מעוצב הוא השימוש בצבעים. נסו לא להשתמש בצבעים שנחשבים ילדותיים מדי, למרות שבטח הייתם שמחים מאד אם הוא היה נשאר ילד.

בסופו של דבר אתם עושים את כל התהליך על מנת לרצות את הנער שגדל אצלכם בבית, אל תנסו לרצות את עצמכם ותדאגו לרצונות שלו. כמובן שחשוב מאד גם לשים לב לפרקטיות של החדר ולא לעשות כל מה שהנער מבקש, חדר נוער מעוצב לא יכול לכלול עמוד כדורסל במקום שולחן כתיבה, הוא עדיין צריך למלא את ייעודו.

כעת כשאתם ניגשים למשימה, שימו לב לכל הדגשים הללו, ותפעלו בהתאם לרגש שלכם ושל הילד. בהצלחה! 

 

חדר נוער מעוצב

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים