חדרי ילדים – רעיונות עיצוב מקוריים

רוב הילדים הם ילדים שאוהבים מאוד לשחק וליצור. בשביל ילדים כל יום בעולם הוא יום של למידה אודות העולם. ילדים יכולים להיות מרותקים לנושאים שונים כמו למשל סיפורים, עולם הטבע או עולם הפנטזיה והדמיון. כל ילד צריך שיהיה לו חדר אישי משלו שיהיה מעוצב באופן מקורי בהתאם לאופי שלו. 

רעיונות עיצוב מקוריים של חדרי ילדים יכולים לכלול עיצוב של חדר ילדים כמו טירה מימי הביניים או כמו עולם מתחת למים. עיצוב מקורי של חדר ילדים יכול להיות גם עיצוב של החדר בסגנון של פרחים או בסגנון של לגו או של ברבי. ככל שהעיצוב של החדר יתאים יותר לאופי של הילד כך לילד יהיה נעים יותר לשהות בחדר ולהיות בו.

חדרי ילדים – רעיונות עיצוב שיפתחו את היצירתיות של הילדים

עיצוב של חדרי ילדים יכול להיות עיצוב שיעודד אותם לפתח את היצירתיות שלהם. כיום ניתן למשל לצבוע קירות בצבעים מחיקים או בצבעים שניתן לצייר על גביהם בגירים ואז למחוק. ניתן לצבוע קירות גם בצבעים מגנטים עליהם אפשר להדביק מגנטים. 

חשוב שהעיצוב של החדר יתאים לטעם האישי של הילד וגם לגיל שלו. בכל חדר ילדים חשוב שתהיה מיטה נוחה, שולחן כתיבה וגם כוננית של ספרים וארון בגדים. יש ילדים שיכולים לשמוח מאוד אם יהיה בחדר שלהם גם כן ציור או להבדיל שק אגרוף.

בעת עיצוב חדר הילדים חשוב מאוד לשתף את הילדים בתהליכי העיצוב, כיוון שאם תעשו זאת הילדים הם ירגישו חלק מהעשייה וייהנו לשהות בחדרם במהלך היום.

חדרי ילדים – עיצוב נוח ומעורר השראה

כאשר מעצבים חדרי ילדים חשוב לעצב את החדר כך שהוא יהיה נוח מאוד ויעורר את ההשראה של הילד הגר בו. ניתן לעצב את החדר כך שהוא יעורר השראה בעזרת צביעה יצירתית של הקירות. ניתן לצבוע את הקירות עם דימויים מספרים מפורסמים כמו למשל פו הדב או הנסיך הקטן. אפשר לצייר על הקירות גם תמונות מעניינות כמו למשל תמונות של צבי מים, פילים או אריות. 

אם הילדים מתעניינים במדע ניתן לצייר על הקירות שלהם תמונות של טלסקופ של שביל החלב או תמונות של מבחנות ושל גוף האדם. חשוב לעצב את הקירות בחדר באופן שיתאים לטעם ולתחומי העניין של הילדים. חשוב שהעיצוב יהיה יצירתי מאוד ופתוח כך שהוא לא יגביל את הדמיון של הילדים. כאשר הילדים כבר גדולים יותר (בני שמונה או תשע) הם יכולים להיות שותפים בעיצוב של החדר וגם בבחירה של פרטי הריהוט שיהיו בו ושישמשו אותם למשך זמן רב מאוד.


חדרי ילדים – רעיונות עיצוב מקוריים

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים