חדרי ילדים מומלצים – נוחות, אסתטיקה ופונקציונליות גבוהה

בחירת חדר הילדים הרצוי היא אחת הסוגיות שכל משפחה מתמודדת איתה מדי כמה שנים. ככל שעובר הזמן הבחירה איננה נעשית קלה יותר. הסיבה העיקרית לכך הוא המבחר הגדול של חדרי ילדים, שעלול לסמא את העין ולגרום לבלבול מסוים. סיבה נוספת לכך קשורה לראשונה – הילדים הפכו למודעים יותר לסביבה שלהם. אם לפני עשור אחד או יותר היה ניתן לבחור חדר ילדים עבור הילד, הרי שכיום הילדים מעורבים יותר בבחירת חדרי ילדים. כיון שכך, עשויות להיות להם דרישות משל עצמם, הקשורות במקום שבו הם יבלו חלק ניכר מזמנם. בשורות הבאות ננסה לעשות סדר ולמקד את הקוראים בסוגיות החשובות שיש להתייחס אליהן בבחירת חדר הילדים הראוי.

נוחות – חשיבות ראשונה במעלה

הנוחות היא הדבר החשוב ביותר שיש להתייחס אליו בבחירת חדרי ילדים. הנוחות מתבטאת במספר אמות מידה:

  • מיטה: המיטה צריכה להיות נוחה מאד, כך שהילדים יזכו במנוחה שלמה בכל עת שהם שוכבים לישון או סתם לנוח. מבנה המיטה חייב להיות מותאם לגוף של הילד ולגרום לו הנאה מרבית. בעניין הזה, אין תחליף להתנסות אישית. רצוי מאד שהילד ישתתף בבחירת חדר השינה שלו, כולל גם התנסות במבחר מיטות אפשריות. מי שמחפש לעשות עבודה קלה, לבחור חדר שינה וללכת, עלול להתאכזב מאד. עד שהילד לא ימצא את המקום שבו הוא מרגיש נוח, לא ניתן יהיה להמשיך הלאה.
  • ארונות: כאן כבר נכנסים לתמונה ההורים – ובעיקר ההורה שמטפל בכל נושא הלוגיסטיקה בבית: כביסה, קיפול ואחסון. הארון בחדר השינה חייב להיות נוח ופונקציונלי ולאפשר מרחב גדול ונוח. חשוב להזכיר כאן גם את העובדה שהארון משמש, לפחות בשנים המוקדמות, מקום לאחסון צעצועים ומשחקים שמשמשים את הילד.
  • שולחן כתיבה: שולחן הכתיבה משמש את הילד להכנת שיעורי הבית. על השולחן הזה נמצא, קרוב לוודאי, גם את המחשב. גם כאן חשובה מאד הנוחות, שכן הילד אמור לשבת ליד השולחן הזה שעות.

 

התאמת חדר השינה למרחב

חדרי שינה חייבים להתאים למרחב, ולא ההיפך. ההתייחסות בעת הבחירה חייבת לקחת בחשבון את הגודל של המרחב. במקום גדול האפשרויות מגוונות יותר. במקום קטן יש חשיבות רבה לפונקציונליות ולאפשרות לשנות במהירות את מבנה חדר השינה להתאים אותו למשימה מסוימת. לדוגמה – מיטה מתקפלת ההופכת לספה או שולחן כתיבה שניתן להכניס אותו לארון.

עם זאת, הנוחות לא צריכה לבוא על חשבון האסתטיקה. אבל גם כאן פשט בשנים האחרונות הנוהג להתייעץ עם הילדים. וכל כמה שהדבר נשמע מפתיע – הילדים מתלהבים בדרך כלל מזכות הבחירה שניתנה להם. זאת ועוד – הורים רבים עשויים לגלות שהילדים שלהם מבינים באסתטיקה ופונקציונליות לא פחות מהם.


חדרי ילדים מומלצים – נוחות, אסתטיקה ופונקציונליות גבוהה

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים