חדרי ילדים - הגיינה וניקיון

כמה פעמים בשבוע יוצא לנו לומר לילדים שלנו - "סדרו את החדר"?
אין ספק שחשוב לנו מאד שהילדים ישמרו על הסדר והנקיון בחדרי ילדים וזאת גם בשביל שהחדר יהיה אסטתי, אך לא פחות חשוב שיהיה נקי מזיהומים למיניהם.
אחד הדברים החשובים לנו כאשר אנו רוכשים חדרי ילדים בנוסף לזה שיראו יפה הוא הנוחות לשמירה על הסדר והנקיון של החדר.
בכדי שהחדר יהיה פרקטי ונח לסידור חשוב מאד לקחת מספר דברים בחשבון:

מקומות אחסון
בחדר של הילד או הילדה צריכים להיות מספיק מקומות אחסון לפי צרכי הילד. אם זה מגירות, ארונות לילדים בגודל המתאים או אפילו כוורת לספרים שתוכל להכיל את כל מה שהילד צריך ואפילו מומלץ שיהיה מעט יותר מקום בכדי שיהיה מרווח ונוחות גישה.

גישה לניקיון
כאשר בוחרים את גודל החדר ואת מה שהוא אמור להכיל - מיטה לילדים, ארון לילדים, שידה, כיסא וכד', צריך לקחת בחשבון את כל המקום שתופסים פריטים אלו בכדי שלא תהיה צפיפות בחדר, כך גם תהיה גישה להגיע לכל מקום לצרכי נקיון החדר בנוחיות מירבית. הרבה פעמים אנו רוצים לתת לילדינו כמה שיותר אך לא לוקחים בחשבון את כל הנפח שהדברים תופסים וגורמים לחוסר נוחיות בחלל החדר.

בנוסף, לא פחות חשוב לשמור על הגיינה של החדר ולדאוג לאמצעים שימנעו לכלוך מיותר וזיהומים:
ריסוס החדר מפני מזיקים
מומלץ לדאוג להדברת החדר מפני מזיקים. כיום ישנם מדבירים המשתמשים באמצעים אורגניים להדברת המזיקים, אשר אינם פוגעים בבריאות ילדינו ושומרים עליו מפני כל החרקים אשר מהווים גורם ניכר להעברת מחלות.

חלונות החדר
מומלץ להתקין על חלונות החדר רשתות נגד מעופפים למיניהם ובמידת הצורך אף לדאוג להרחקת יונים מסביבת הבית בכלל והחדר בפרט, אשר מעבירות מחלות רבות לאדם. ישנם כיום פתרונות מצויינים נגד יונים אשר אינם מכילים חומרי הדברה, כגון רשתות ליונים, דוקרנים ליונים ועוד.

לא להכניס אוכל
למרות שזה נח לילד והוא מאד רוצה, מומלץ מאד לא להכניס אוכל לחדרי הילדים. אוכל בחדרי ילדים מותיר שאריות אשר מזמינות את כל המזיקים שאיננו רוצים שיהיו שם.

פטל חדרים שאוהבים - כי אכפת לנו מהילדים.

חדרי ילדים - הגיינה וניקיון

מידע נוסף בנושא חדרי ילדים

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורות לפטל חדרי ילדים